Wizyta u dentysty bez bólu i bez stresu – czy to w ogóle możliwe ?

Dla znacznej większości wydaje się to niemożliwe.

Skąd się bierze taka sytuacja ?

Zdarz się że dziś jeszcze wizyta w gabinecie będzie bolesna ale to wynika głównie z tego że bardzo zaniedbaliśmy zęby i idziemy na wizytę jak już boli . Jeśli jest duży ubytek w zębie czy został już sam korzeń to często nie da się już go leczyć i pozostaje wyrwanie. Jeśli skorzystamy z gabinetu , w którym zostanie podane znieczulenie komputerowe to samo usunięcie zęba może być bezbolesne ale będzie bolał miejsce po jego usunięciu ( tzw zębodół ) zanim się zagoi. Czyli odwlekając wizytę bo boimy się dentysty z małej dziurki robi się duża aż w końcu zaczyna boleć i wówczas jak już nie pomagają żadne tabletki przeciwbólowe musimy iść do niego. A jak idziemy w takim stanie to nawet jeśli samo wyrwanie po dobrze zrobionym znieczuleniu nie będzie boleć to będzie bolała rana. I wówczas utwierdzamy się w przekonaniu że u dentysty boli. Koło się zamyka.

Stąd się biorą te przekonania że u dentysty będzie boleć.

Spora cześć społeczeństwa pamięta jeszcze czasy gabinetów w przychodniach. W tym okresie nie było dostępu do nowoczesnych urządzeń więc stomatolodzy mieli ograniczone możliwości. Brak dostępu do wiedzy i technik leczenia powodował że często nawet po wykonaniu leczenia zęba trzeba było go usunąć. Nie przywiązywało się wagi do zębów i tego jakie pojawiają się konsekwencje dla zgryzu po jego usunięciu.

Wizyta u dentysty bez bólu i bez stresu – czy to w ogóle możliwe ?Ja niestety też mimo tego że jestem w tej branży od 1997 roku odczuwam strach przed wizytą u dentysty. Moja historia jest podobna jak wielu osób. Będąc w 5 klasie szkoły podstawowej pod górnym dziąsłem zrobiła mi się torbiel z ropą. Mama zaprowadziła mnie do gabinetu w przychodni a pani dentystka zaczęła wiercić w zdrowej jedynce dziurę pracując końcówką napędzaną przez sznurek. Do dziś jak sobie to przypominam to ciarki przechodzą mi po plecach. Jak zaczęła się zbliżać do nerwu prawie zemdlałem więc zaprosiła mnie na wizytę dnia następnego podczas , którego dokończyła dzieło ”zniszczenia”. Potem codziennie chodziłem na czyszczenie kanału i trwało to kilka tygodni.

Przebieg różnych zdarzeń spowodował że od 1997 roku nasz zespół dostarcza sprzęt dla dentystów. Wyposażamy gabinety ale w kontekście tego co opisałem powyżej nie zdziwi nikogo fakt że od wielu lat wyszukujemy urządzenia , które oprócz leczenia próchnicy jeśli ona już jest pozwalają leczyć zęby bezboleśnie. Pacjenci mogą być zrelaksowani podczas wizyty a ideałem w ogóle jest to że dostępna technika pozwala diagnozować zmiany niewidoczne gołym okiem a w efekcie po odpowiednim leczeniu zapobiegać próchnicy.

Tak to jest możliwe i o tym będziemy uprzejmie donosić na tym blogu wskazując metody leczenia i gabinety gdzie to jest możliwe.

Zaproście swoją rodzinę i znajomych do czytania naszych artykułów aby już nigdy sama myśl o wizycie u dentysty nie budziła lęku czy dyskomfortu. Dziś po komfortowej wizycie w gabinecie stomatologicznym możesz wyjść i normalnie funkcjonować.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *