Dlaczego nie boli tak jak przy wiertle?

Piaskarka abrazyjna jest idealnym rozwiązaniem do leczenia zębów u dzieci. Droga mamo, drogi tato – ile razy zdarzyło Ci się ciągnąc na siłę swoje dziecko do dentysty? Ogromny stres związany z tym, że widzimy płaczące i bardzo wystraszoną nasza pociechę.
Z drugiej strony nie możemy się temu dziwić. Większość dzieci ma złe wspomnienia z gabinetu. Wiertło powoduje strach u dorosłych a co dopiero u takich maluchów. Często zdarza nam się odwlekać jak najdłużej wizytę u dentysty z obawy na reakcje naszego dziecka i wtedy z sandman 3małej dziurki robi się poważny problem. Zaczyna bolec co raz bardziej i trzeba znieczulać. I pojawia się kolejny horror – igła i ukłucie.
A przecież można inaczej.

Piaskarką abrazyjną Sandman Futura pracujemy zupełnie inaczej niż wiertłem a efekt końcowy jest taki sam. Nawet lepszy (ale o tym w następnych wpisach). Co najważniejsze to bezbolesność tej metody! Nie musimy znieczulać do większości przypadków (90%).
Jeśli dla kogoś to mało, że nie ma wiertła i nie trzeba kluć igłą żeby podać znieczulenie to dodam jeszcze, że nie wytrawiamy zęba po opracowaniu – czyli jaśniej mówiąc nie ma ingerencji chemicznej w nasz organizm. Mniej chemii to mniejsze dodatkowe zagrożenie. Może to dla kogoś tez jest ważne. Mamy wtedy alternatywę dla tradycyjnej metody.
Materiałem opracowującym ubytek jest tlenek glinu. Jest on neutralny dla naszego organizmu. Jest w czystej postaci bez dodatków smakowych i znieczulających. Mamy pełne bezpieczeństwo dla pacjenta i lekarza przed reakcjami alergicznymi i jakimkolwiek negatywnym wpływem na organizm.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *